2017 m. kovo 16 d. Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos direktorius dr. Algirdas Kunčinas pateikė teisingumo ministrei Mildai Vainiutei prašymą atleisti iš Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos direktoriaus pareigų savo noru.

Planuojama, kad A. Kunčinas Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos direktoriaus postą paliks nuo 2017 m. kovo 31 d.

Šis inspekcijos vadovo sprendimas pasitraukti iš užimamų pareigų yra gerai apsvarstytas ir motyvuotas: „Šiuo metu prasidėjo duomenų apsaugos reforma, Inspekcija turi pasirengti vykdyti savo funkcijas pagal naują, Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos teisinį reguliavimą, o mano kadencija netrukus baigsis, todėl, manau, kad šią reformą turėtų vykdyti žmonės, kurie ir tęs darbą pradėjus taikyti Bendrąjį duomenų apsaugos reglamentą ir naują duomenų apsaugos reguliavimą nacionalinėje teisėje“, – savo apsisprendimo priežastis dėsto dr. A. Kunčinas.

Tolesnės profesinės karjeros inspekcijos direktorius tęsti neplanuoja: „Iš tiesų visą laikotarpį nuo Lietuvos Respublikos Nepriklausomybės atgavimo praleidau realizuodamas save kaip politikas būdamas Seimo nariu, valstybės tarnyboje ir profesinėje žmogaus teisės į asmens duomenų apsaugą plotmėje, todėl dabar turiu galimybę ilsėtis, skirti daugiau laiko savo pomėgiams ir bendravimui su artimais žmonėmis“.

Primename, kad A. Kunčinas į Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos direktoriaus pareigas paskirtas 2006 m. Visą laikotarpį, kai ėjo Lietuvos asmens duomenų apsaugos priežiūros institucijos vadovo pareigas, jis rūpinosi, kad būtų ginama žmogaus teisė į duomenų apsaugą ir užtikrinamas privatumas, siekė aiškesnio asmens duomenų tvarkymo teisinio reguliavimo, efektyvesnės asmens duomenų tvarkymo priežiūros, didino žmonių suvokimą ir informuotumą asmens duomenų ir privatumo apsaugos srityje.