Rugsėjo 27–29 d. Lietuvoje vyko pirmosios Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijos organizuojamos nacionalinės kibernetinio saugumo pratybos „Kibernetinis skydas 2016“. Pratybose kibernetinius incidentus atremti treniravosi per 100 atstovų iš daugiau kaip 40 Lietuvos valstybės, kibernetinius incidentus valdančių ir tiriančių, mokslo, energetikos, ryšio operatorių ir kitų institucijų.

Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos atstovai dalyvavo procedūrinėje procesams koordinuoti skirtoje pratybų dalyje, atsižvelgiant į tai, kad Lietuvos Respublikos kibernetinio saugumo įstatyme yra numatyta, jog viešojo administravimo subjektai, valdantys valstybės informacinius išteklius, ypatingos svarbos informacinės infrastruktūros valdytojai, viešųjų ryšių tinklų ir (arba) viešųjų elektroninių ryšių paslaugų teikėjai, elektroninės informacijos prieglobos paslaugų teikėjai privalo teikti informaciją Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai apie kibernetinius incidentus, susijusius su asmens duomenų saugumo pažeidimais.  

Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijos rengiamose pratybose siekta patikrinti nacionalinio kibernetinių incidentų valdymo plano procedūras, gerinti šalies institucijų sąveiką ir treniruoti jų atstovų įgūdžius reaguojant į kibernetinius incidentus.