Nuo 2016 m. rugpjūčio 1 d. įmonės gali kreiptis į JAV Prekybos departamentą dėl sertifikavimo. Ši galimybė atsirado 2016 m. liepos 12 d. Europos Komisijai priėmus ES ir JAV duomenų apsaugos susitarimą „privatumo skydas“ po to, kai 2015 m. spalio 6 d. ES Teisingumo Teismo sprendime buvo nurodyta, kad senoji „saugaus uosto“ sistema nebegalioja.


Europos Sąjungą (ES) ir Jungtines Amerikos Valstijas (JAV) sieja glaudūs prekybos ryšiai. Asmens duomenų perdavimas yra svarbi ir būtina transatlantinių santykių dalis, ypač šiuolaikinės globalios skaitmeninės ekonomikos sąlygomis.

Daugeliui sandorių reikia rinkti ir naudoti asmens duomenis, pvz., jūsų vardą ir pavardę, telefono numerį, gimimo datą, namų ar elektroninio pašto adresą, kreditinės kortelės numerį, socialinio draudimo ar darbuotojo numerį, prisijungimo vardą, lytį ir šeiminę padėtį arba bet kokią kitą informaciją, pagal kurią galima nustatyti jūsų tapatybę. Pavyzdžiui, jūsų duomenis ES gali rinkti Amerikos bendrovės filialas ar verslo partneris, o ta bendrovė duomenis gauna ir naudoja JAV. Taip yra, pavyzdžiui, kai perkate prekes ar paslaugas internetu, naudojatės socialinės žiniasklaidos priemonėmis arba debesijos saugojimo paslaugomis, arba jeigu esate ES įsteigtos bendrovės, kurios personalo duomenis tvarko JAV bendrovė (pvz., patronuojančioji bendrovė), darbuotojas.

Pagal ES teisę, kai jūsų asmens duomenys perduodami į JAV, jiems ir toliau turi būti užtikrinta aukšto lygio apsauga. Tam ir reikalingas ES ir JAV „privatumo skydas“. „Privatumo skydas“ leidžia perduoti jūsų asmens duomenis iš ES Jungtinėse Valstijose esančiai bendrovei, su sąlyga, kad ši tvarko (pvz., naudoja, saugo ir toliau perduoda) jūsų asmens duomenis laikydamasi griežtų duomenų apsaugos taisyklių ir apsaugos priemonių. Jūsų duomenys saugomi neatsižvelgiant į tai, ar esate ES pilietis. Daugiau informacijos rasite:
Gairėse duomenų subjektams apie ES ir JAV „privatumo skydą“.

Dėl leidimų teikti asmens duomenis į trečiąsias valstybes atnaujinta ši informacija:
Atmintinė dėl leidimo išdavimo teikti asmens duomenis į trečiąsias valstybes
Prašymas dėl leidimo teikti asmenis duomenis į trečiąsias valstybes išdavimo
ES ir JAV „privatumo skydas“