Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos direktorius Raimondas Andrijauskas sveikina įžengus į naują asmens duomenų ir privatumo apsaugos epochą. 2018 m. gegužės 25 d. visoje Europoje pradėtas taikyti Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas – naujos asmens duomenų tvarkymo taisyklės visoms Europos Sajungos šalims.

„Sveikinu visus su ypatinga diena. Nuo gegužės 25 d. prasideda nauja asmens duomenų apsaugos epocha.

Įmonėms tenka daugiau atsakomybės dėl asmens duomenų tvarkymo, o žmonės įgyja daugiau galių ir teisių kontroliuoti savo asmens duomenis. Šio teisės akto efektas buvo juntamas dar nepradėjus jo taikyti, susidomėjimas tinkamu asmens duomenų tvarkymu buvo pastebimas daugybėje organizacijų. Inspekcija sutelkė visas jegas, kad padėtų pasiruošti ir kitiems.

Siunčiu visiems linkėjimus iš Briuselio, kur gegužės 24 d. dalyvavau paskutiniame 29 straipsnio darbo grupės posėdyje kartu su kitų Europos Sąjungos valstybių narių asmens duomenų apsaugos priežiūros institucijų vadovais. Simbolinę gegužės 25 d. visi taip pat susitinkame, tačiau jau nebe kaip 29 str. darbo grupė, o kaip Europos duomenų apsaugos valdyba. Šiai valdybai teks daug svarbių užduočių, priimti sprendimus, bendrus visoms Europos valstybėms, kad būtų kuriama vienoda praktika tam tikrais svarbiais klausimais.

Linkiu visiems, kas dar nesuskubo imtis pokyčių – nebeatidėliokite. Sėkmės darbuose!

O pirmadienį nuo 14 val. stebėkite Bendrojo duomenų apsaugos reglamento starto renginio transliaciją iš Lietuvos Respublikos Seimo SPAUDOS KONFERENCIJŲ SALĖS: „Pasiruošti! Dėmesio! BDAR: Bendrojo duomenų apsaugos reglamento taikymo pradžia“.

 

Daugiau informacijos apie renginį >>