Varšuvoje rugsėjo 23-26 dienomis vyko kasmetinė duomenų apsaugos ir privatumo priežiūros institucijų vadovų konferencija. Tai svarbiausias metų renginys viso pasaulio duomenų apsaugos atstovams, tad nieko nuostabaus, jog į šią jau 35-ąją konferenciją susirinko dalyviai ne tik iš rytų Europos, bet ir iš viso pasaulio. Konferencijos metu buvo priimta keletas rezoliucijų, tarp jų – rezoliucija dėl interneto stebėjimo ir privatumo, kurios rengime dalyvavo Lietuvos institucijos.

Konferencijoje dalyvavęs Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos vadovas dr. Algirdas Kunčinas pabrėžia, jog ši rezoliucija itin svarbi šių dienų pasaulyje, kur technologijų naudojimas yra neatsiejama kasdienio gyvenimo dalis, tačiau dažnai jų naudotojai nesupranta grėsmių, iškylančių privatumui bei neturi galimybės visiškai kontroliuoti savo asmens duomenų elektroninėje erdvėje. Priimta rezoliucija siekiama geresnės duomenų apsaugos, naudojantis technologijomis, skatinant griežtai laikytis tikslo ribojimo bei skaidrumo principų, nenaudojant nematomų stebėjimo elementų, suteikiant vartotojams paprastas priemones kontroliuoti asmens duomenų rinkimą, saugojimą, naudojimą ir dalijimąsi, vengiant sekimo svetainėse, skirtose vaikams, skatinant techninius standartus suteikiančius vartotojui geresnę jo asmens duomenų kontrolę ir pan.

Konferencijoje taip pat priimta deklaracija dėl mobiliesiems įrenginiams skirtų programėlių, kuria konferencijos dalyviai išreiškė įsipareigojimą užtikrinti, kad vartotojams būtų suteikta galimybė į geresnę privatumo apsaugą elektroninėje aplinkoje ir pažadėjo imtis konkrečių žingsnių, informuotumo šiuo klausimu didinimui tiek tarp programėlių kūrėjų, tiek tarp vartotojų.


Priimtų rezoliucijų santraukos (lietuvių kalba)

Priimtos deklaracijos santrauka (lietuvių kalba)

Priimti dokumentai (anglų kalba)