REGISTRACIJA SUSTABDYTA DĖL PASIEKTO DALYVIŲ SKAIČIAUS.

2018 m. sausio 30 d. Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija kartu su Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija rengia nemokamą konferenciją 12-osios Duomenų apsaugos dienos proga.

Renginys skirtas vienai iš pagrindinių šių dienų aktualijų – asmens duomenų apsaugos reformai. Šia reforma siekiama teisinį reguliavimą pritaikyti esamai ir būsimai realybei, aktyviai visuomenės veiklai, susijusiai su asmens duomenų tvarkymu skaitmeninėje, elektroninėje erdvėje. Turbūt daugelis jau esate girdėję, o jeigu dar ne, tai puiki proga išgirsti visas naujienas iš pirmų lūpų, kad nuo 2018 m. gegužės 25 d. asmens duomenų apsaugos laukia nemaži pokyčiai. Visose Europos Sąjungos valstybėse narėse, tarp jų ir Lietuvoje, bus pradėtas taikyti Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas. Konferencijoje laukiame visų, kas domisi asmens duomenų apsauga – tiek kiekvieno eilinio žmogaus, tiek viešojo ir privataus sektoriaus atstovų.

Konferencijos dalyviai
Renginyje įžangos žodį tars Lietuvos Respublikos teisingumo ministrė Milda Vainiutė ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanclerio pavaduotojas Alminas Mačiulis. Renginio vedėjas – profesorius dr. Darius Štitilis. Pranešimus skaitys Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos, Teisingumo ministerijos, Lietuvos duomenų apsaugos pareigūnų asociacijos, Valstybinės mokesčių inspekcijos, „Infobalt“ atstovai.

Apie Duomenų apsaugos dieną
Siekiant kuo geriau informuoti Europos valstybių narių gyventojus apie asmens duomenų apsaugą, apie šios teisės įgyvendinimą bei atminti Konvencijos dėl asmenų apsaugos ryšium su asmens duomenų automatizuotu tvarkymu pasirašymo datą (1981 m. sausio 28 d.), Europos Taryba pasiūlė būtent Konvencijos pasirašymo dieną – sausio 28-ąją – paskelbti Europos duomenų apsaugos diena.

Ši diena pirmą kartą buvo paminėta 2007 m., o 2018 metais duomenų apsaugos diena minima 12-ąjį kartą. Lietuva nuo pat pradžių prisidėjo prie šios iniciatyvos, kuria siekiama kelti Europos piliečių informuotumą apie asmens duomenų ir privatumo apsaugos problemas bei jų teises ir atsakomybes šioje srityje.

Ši diena pradėta minėti Europos Sąjungos valstybių narių iniciatyva ir iš pradžių vadinta Europos duomenų apsaugos diena, tačiau pamažu tai tampa pasauliniu reiškiniu. Ši diena minima ir kitose Europos valstybėse, taip pat ją švenčia tokios valstybės kaip Jungtinės Amerikos Valstijos, Kanada, Indija ir kt., taigi, Europos duomenų apsaugos diena tapo Duomenų apsaugos diena.

Trumpa renginio informacija
Data: 2018 m. sausio 30 d.
Laikas: 9–14 val.
Vieta: „Didžioji salė“, Lietuvos Respublikos Vyriausybės rūmai, Gedimino pr. 11, Vilnius
Organizatoriai: Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija, partnerė Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija 
Kilus klausimų susisiekite el. p. registracija@ada.lt
Patekti į Vyriausybės rūmuose vykstančią konferenciją bus galimybė iš anksto užsiregistravus ir vietoje pateikus asmens tapatybės dokumentą


 

PROGRAMA

 

08:00–09:00

Dalyvių registracija ir kava

 

Renginio vedėjas
Profesorius dr. Darius ŠTITILIS, Mykolo Romerio universitetas

09:00–09:30

Įžanginis žodis
Milda VAINIUTĖ, Lietuvos Respublikos teisingumo ministrė
Alminas MAČIULIS, Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanclerio pavaduotojas

09:30–10:00

Atskaitomybė ir atsakomybė pagal Bendrąjį duomenų apsaugos reglamentą
Dijana ŠINKŪNIENĖ, Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos direktoriaus pavaduotoja

10:00–10:30

Iššūkiai formuojant valstybės politiką asmens duomenų apsaugos srityse vykstant reformai
Indrė SKERSYTĖ, Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos Teisinių institucijų departamento Teisinės veiklos koordinavimo skyriaus vyriausioji specialistė

10:30–11:00

Kavos pertrauka

11:00–11:30

Duomenų apsaugos pareigūnas – jo vaidmuo organizacijoje, kvalifikacijos bei atsakomybės iššūkiai
Laura JUODAKYTĖ, Lietuvos duomenų apsaugos pareigūnų asociacijos atstovė

11:30–12:00

Bendrojo duomenų apsaugos reglamento nuostatų įgyvendinimas Valstybinėje mokesčių inspekcijoje
Jūratė KARPAVIČIENĖ, Valstybinės mokesčių inspekcijos Vidaus saugumo skyriaus Informacinių sistemų saugos kontrolės poskyrio vedėja

12:00–12:30

Pasirengimas BDAR: IT požiūris
Mindaugas CIVILKA, „Infobalt“ atstovas, advokatų kontoros „TGS Baltic“ partneris
Martynas BIELIŪNAS, UAB „Squalio Lietuva“ atstovas

12.30–13.00

Vienerių metų patirtis rengiant įmones BDAR atitikčiai
Gytis NEMANIS, „Oracle“ atstovas viešajam sektoriui

13.00–14.00

Diskusija ir klausimai